Wyjazd z psem

WYJAZD Z PSEM – CO ZABRAĆ?

Okres wakacyjny się zbliża! Czy planujesz wyjazd z psem? Jeśli tak, to pamiętaj, aby zabrać ze sobą kilka ważnych rzeczy:

1. Odliczona ilość karmy

Często dzieje się tak, że w czasie urlopu kończy się jedzenie dla naszego psa i decydujemy się wtedy na zakup czegoś z marketu, aby dotrwać do końca pobytu. Niestety takie „eksperymenty” mogą się skończyć problemami żołądkowymi i rozwolnieniem, bo nagła zmiana karmy nie służy psom.

Przed wyjazdem warto obliczyć na ile dni jedziemy i na tej bazie zabrać odpowiednią ilość jedzenia, plus miarkę lub wagę do tego, aby przypadkiem nie dawać zbyt dużych porcji naszemu psu. Wyjazd może Ci się przesłużyć? Jeśli tak, to lepiej wziąć za dużo niż za mało karmy!

2. Miski i bidon na wodę

Pies powinien mieć stały dostęp do wody, więc zadbaj oto, aby w pokoju hotelowym stała jedna miska z wodą. Drugą zabierz z myślą o karmie/jedzeniu. Jeśli planujesz wycieczki z psem, to przyda się również miska turystyczna (składana) i bidon lub specjalne poidło dla psa.

3. Książeczka zdrowia lub paszport

Nigdy nie wiadomo, co się stanie… W razie jakiejś nagłej choroby psa, kontroli przez policję/straż miejską/obsługę hotelu lub nieszczęśliwego zdarzenia z ugryzieniem, książeczka będzie niezbędna! Do tego sprawdź przed wyjazdem, czy szczepienie przeciwko wściekliźnie jest aktualne.

4. Legowisko, kocyk lub kennel

Czyli prywatny „domek” Twojego psa. Zabranie rzeczy, do której Twój pies jest przyzwyczajony na pewno mu pomoże w szybszym zaaklimatyzowaniu się w nowym miejscu i znalezieniu dobrego miejsca do odpoczynku. Do tego każdy woli spać na swoim łóżku niż w obcym – Ty nie za bardzo masz możliwość zabrania swojego na wyjazd, lecz możesz zabrać łóżko Twojego psa   Na pewno będzie Ci za to wdzięczny!

5. Obrożę, smycz, adresówkę

Wszystko zależy, co będzie Ci potrzebne. Zastanów się, czy będziesz chodzić po mieście wśród ludzi (przydatna krótka smycz), czy może po lesie (długa linka), czy Twój pies będzie miał Cię ciągnąć (odpowiednio dobrane szelki), czy może będzie wypoczywał na ogródku (obroża wystarczy)?

Pamiętaj, że niezależnie od tego, gdzie jedziesz, Twój pies powinien mieć przyczepioną do obroży lub szelek adresówkę z Twoim numerem telefonu. W razie nieszczęśliwej sytuacji, to pomoże szybciej mu wrócić do Ciebie.

6. Apteczkę

To jest coś niezbędnego zarówno dla człowieka, jak i dla psa. Przy nagłym skaleczeniu opuszki, przecięciu lub innym zranieniu możemy od razu opatrzeć ranę. Warto mieć przy sobie pincetę, jakiś środek do dezynfekcji, gaziki, bandaż samoprzylepny i nożyczki.

7. Saszetkę treningową

Jeśli planujesz wyjście z psem do restauracji lub zwiedzanie miasta, to przydatna może się okazać saszetka z przysmakami treningowymi. Dzięki temu będziesz mógł psa nagradzać za dobre zachowania.

A jeśli boisz się, że Twój pies nie będzie w stanie grzecznie leżeć w restauracji, pójść spać w pokoju hotelowym lub wyciszyć się w nowym miejscu, to polecam Ci skorzystanie z webinaru pt. „Nauka nicnierobienia”. Dzięki ćwiczeniom tam zawartym nauczysz psa grzecznego czekania nawet w miejscach, gdzie dużo się dzieje.

Link do webinaru tutaj:
https://kursy.dogedu.eu/product/nauka-nicnierobienia/

DOGadamy się?

Napisz do nas – chętnie pomożemy i podpowiemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego psa.

Udostępnij wpis:

Picture of Mgr Joanna Korbal

Mgr Joanna Korbal

Terapeutka Psich Nawyków, Mistrzyni Europy i Mistrzyni Polski w dogfrisbee, Instruktor Szkolenia Psów, Zoopsycholog, Behawiorysta, Instruktor Fitnessu dla Psów, sędzia i trener dogfrisbee, zawodnik nosework i agility.

Zapisz się do naszego newslettera

Poznaj 5 ważnych rad spacerowych, które pomogą Ci zmienić zachowanie psa podczas spacerów.

DogEdu

Ostatnio na blogu

Sprawdź najnowsze artykuły i zacznij budować porozumienie ze swoim czworonogiem.

Kleszcz u psa
zdrowie psa

KLESZCZ U PSA

Niestety, ale z roku na rok kleszczy mamy coraz więcej… Spacer z psem po łąkach, lesie, terenach przy rzece i tyle wystarczy. Pies wraca

Czytaj więcej ▸
Teoria dominacji
agresja

TEORIA DOMINACJI

Teoria dominacji powstała na bazie badań wśród stada wilków i została przeniesiona na relacje między psem a człowiekiem. Zaczęto sądzić, że szacunek i posłuch

Czytaj więcej ▸
Koszyk